Pasirūpinkite tinkamu vėdinimu

Tinkamas erdvės po stogo danga vėdinimas – vienas svarbiausių veiksnių, lemiančių šilumos izoliacijos efektyvumą ir paties stogo ilgaamžiškumą.

Tarpas tarp šilumos izoliacijos iš mineralinės vatos „Knauf Insulation“ ir stogo dangos turi būti suprojektuotas taip, kad leistų iš šilumos izoliacijos pasišalinti drėgmei.

Kad ir kokio tipo būtų suprojektuota stogo ventiliacija, esminė jos savybė – visą laiką džiovinamas termoizoliacijos sluoksnis ir stogo santvara, nes būtent tai iš esmės padidina šilumos izoliaciją ir stogo eksploatacijos laiką. Izoliacija gali drėkti dėl nuolat patenkančios drėgmės tiek iš pastato vidaus (naujos statybos namuose dar prisideda ir technologinė drėgmė), tiek iš išorės (pvz., nestipriai vandenį praleidžianti stogo danga ir nesandari difuzinė membrana).

Tinkama stogo ventiliacija didina esamo apšiltinimo efektyvumą ir ilgina stogo konstrukcijos eksploatacijos laiką. Be to, gerai vėdinamas stogas garantuoja, kad vasarą palėpė neperkais ir joje bus vėsu.
Vandens garų kondensacija labiausiai pastebima žiemą, kai temperatūrų skirtumas palėpės viduje ir lauke itin didelis. Jei stogas gerai ventiliuojamas, susidarius rasos taškui, galima būti tikriems, kad drėgmė ir kondensatas tikrai pasišalins iš stogo konstrukcijos.