Sandarus pastatas. Kaip izoliuoti palėpę, kad „neišeitų“ šiluma?

Iš straipsnio sužinosite:

  • Ką daryti, kad iš palėpės neišeitų šiluma?
  • Kuo skiriasi sandarumo rodikliai n50 ir q50?
  • Kodėl verta imtis sisteminių izoliacijos sprendimų, tokių kaip sistema „Homeseal“?

Jei pastatas tinkamai apšiltintas, patalpose visada išlieka optimali temperatūra, kad ir kokios aplinkos sąlygos būtų (lauko temperatūra, stiprus vėjas, krituliai, oro drėgmė). Šiltas namas – tai ne tik šiluminis komfortas gyventojams, bet ir nauda, kuri išryškėja gaunant mažesnes sąskaitas už energiją ir darant teigiamą poveikį aplinkai.

Tačiau kaip įvykdyti tinkamos pastato šilumos izoliacijos sąlygas, jeigu nuolat kovojame su šilumos nuostoliais dėl vadinamojo „išpūtimo efekto“.

Kaip paprasčiau iliustruoti šilumos dingimą iš termoizoliacijos? Termoizoliaciją galima palyginti su storu vilnoniu megztiniu. Šiluma išlieka megztinio siūlų pluošte. Bet ar tas pats megztinis, net jei jis ir labai šiltas, užtikrins optimalią slidininko temperatūrą jam greitai čiuožiant ir neturint papildomos apsaugos nuo vėjo? Tai lygiai tas pats efektas, kokį galime matyti nepakankamai sandariame name, kur šilumos izoliacijos efektyvumą mažina judantis oras.

Pastato sandarumo testas. Sandarumo rodiklis n50

Pastato sandarumas matuojamas rodikliu n50. Raidė n reiškia, kiek kartų oras pastate visiškai pasikeičia, jei pastato vidaus ir išorės slėgių skirtumas sudaro 50 Pa. Žinoma, atsižvelgiama ir į laiko vienetą – valandą (h). Šiuo metu galiojančiuose reglamentuose nurodyta, kokius sandarumo reikalavimus turi atitikti pastatai. Namams, kuriuose įrengta gravitacinė arba hibridinė ventiliacija, taikomas rodiklis n50 ≤ 0,6 h-1. Kai pastato energinė klasė A++

Kaip maksimaliai sumažinti „išpūtimo efektą“?

Kompleksinis palėpės šilumos, drėgmės ir sandarumo problemų sprendimas yra „Knauf Insulation“ pristatoma sistema „Homeseal“. Su atitinkama šilumos apsauga, kurią suteikia mineralinė vata „Knauf Insulation“ ir priedai „Homeseal“ , galime maksimaliai sumažinti šilto ir šalto oro nuostolius. Jei pastato ventiliacija funkcionuoja gerai, o pats pastatas sandarus, palaikyti reikiamą temperatūrą jo viduje nesudėtinga. Šiuolaikiškai projektuojamiems energiją taupantiems, mažai energijos sunaudojantiems ar pasyviesiems namams naudojamos aukščiausios kokybės izoliacinės medžiagos. Jei norime kontroliuoti šilumos nuostolius, turime reguliuoti pastato atitvarų sandarumą, pasitelkdami patikrintus sisteminius „Homeseal LDS“ sprendimus. Juos galime sėkmingai pritaikyti ir senų namų, kuriuose nekontroliuojamai judantis oras yra visiškai įprastas reiškinys, termomodernizacijai.

Sistemą „Homeseal“ sudaro gerai garus praleidžiančios difuzinės membranos, garo izoliacija, membranas sujungiančios iš vienos ir iš abiejų pusių lipnios garo izoliacinės juostos bei hermetizuojantys klijai, skirti naudoti su visais sistemos elementais, kad būtų užtikrintas ilgalaikis, aukščiausios kokybės izoliacijos sprendimas. Sistemiškai naudojami „Homeseal“ elementai – efektyvaus būdo apšiltinti namą ir taupyti energiją pavyzdys, užtikrinantis optimalų komfortą.

Membranų, sudarančių sistemą „Homeseal“, komponentai garantuoja 50 metų išliekantį efektyvumą. Tai ilgalaikių tyrimų bei sukauptos patirties rezultatas. Izoliaciniai priedai sukurti taip, kad būtų suderinami su aktualiu inovatyvių „Knauf Insulation“ produktų asortimentu.

Sistemos „Homeseal“ elementai kartu su kitais „Knauf Insulation“ produktais siūlo visiškai profesionalius ir veiksmingus sprendimus. Sprendimus vartotojams, rangovams ir projektuotojams, ieškantiems patvarių bei efektyvių statybinių medžiagų.