Sandarios konstrukcijos palėpės ventiliacija pašalina vandens garus

Jei palėpės šiltinimo konstrukcija yra sandari (lentos ar OSB plokštės + garo nepraleidžiantis sluoksnis), vėdinimo sistemą turi sudaryti du kanalai. Tai reiškia, kad turi būti įrengti du vėdinamieji tarpai.

Pirmas paliekamas tarp vatos ir vientiso lentų (ar plokščių) sluoksnio, antras – tarp lentų sluoksnio ir stogo dangos.

Tarpai

Tarpai turi būti neblokuojami per visą ilgį, turėti pradžią prie karnizo ir pabaigą ties kraigu (jų dydis priklauso nuo stogo dydžio). Paprastai esant stogams, kurių gegnės ne ilgesnės nei 10 metrų, vėdinamojo tarpo, skiriančio vatos sluoksnį nuo vientiso lentų sluoksnio, plotis turi būti 3 cm. Jei gegnės ilgesnės, tarpo plotis padidinamas iki 4 cm. Vėdinamojo tarpo pradžios ir pabaigos ertmių bei paties tarpo pločio dydžius rekomenduojama parinkti individualiai konkrečiam stogui dar projektinėje statybos objekto dokumentacijoje.

Ar naudoti garo izoliacinę plėvelę?

Jei stogas yra sandarios konstrukcijos su vientisa plokščių danga ir garo nepraleidžiančiu sluoksniu, o palėpės apšiltintos mineraline vata, garo izoliacinės plėvelės, labai atsparios garų pralaidumui, įrengti nerekomenduojama. Tai neleidžia iš pertvaros pasišalinti drėgmei. Todėl, esant sandariai dangai, pats saugiausias sprendimas yra išmanioji garo izoliacija „LDS Flexplus“. Tai aktyvi garo izoliacija, turinti kintamą vandens garų pralaidumą. Jos Sd parametras keičiasi pagal aplinkos drėgmės lygį. Žiemą ji praleidžia mažiau vandens garų ir saugo šilumos izoliaciją „Knauf Insulation“ nuo įsiskverbiančios drėgmės. Garo izoliacinei membranai „LDS Flexplus“ būdingas didelis atsparumas garų pralaidumui, todėl ji gerai saugo palėpės konstrukciją nuo kondensato. Vasarą jos pralaidumas išauga, tad pertvara gali lengviau išdžiūti. Ypač naudinga statant sandarios konstrukcijos stogus (vientisa plokščių danga + garo nepraleidžiantis sluoksnis).
Ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į tai, ar sandari palėpė tinkamai apšiltinta, ir naudoti tokio tipo stogams pritaikytus garo izoliacijos sprendimus. Prastai suprojektuotoje ir apšiltintoje palėpėje gali mėnesiais kauptis kondensatas ir dėl to išryškėti drėgnos dėmės. Drėgmė ne tik gadina stogo termoizoliaciją, bet ir gali būti pelėsio bei grybelio atsiradimo ant gipskartonio plokščių priežastis.

Itin garams laidi membrana

Jei stogui su gegnėmis naudojama difuzinė membrana „Homeseal LDS 0,04 FixPlus“, užtenka vieno vėdinamojo tarpo. Drėgmės perteklius pasišalina dėl mažo membranos difuzinio atsparumo. Nereikalaujama, kad pirminė danga ties stogo kraigo linija būtų atvira. Todėl kraigas papildomai apsaugomas nuo kritulių vandens. Vatą „Knauf Insulation“ tiesiogiai padengus membrana „Homeseal LDS 0,04 FixPlus“, galima papildomai sutaupyti energijos, nes cirkuliuojantis oras neatvėsina šilumos izoliacijos.
Tinkamai vėdinant stogą, naudojama mineralinės vatos „Knauf Insulation“ izoliacija kartu su sistemos „Homeseal LDS“ produktais visą laiką užtikrina optimalią vidaus patalpų temperatūrą, kad ir kokios būtų aplinkos sąlygos (temperatūra, stiprus vėjas, krituliai, oro drėgmė). Šiltas namas – tai nauda, kuri išryškėja gaunant mažesnes sąskaitas už energiją ir darant teigiamą poveikį aplinkai.