Per kiek laiko galima apšiltinti palėpę ir kokiu statybos etapu geriausia tai daryti?

Jei kaip pavyzdį imsime 150 m2 individualų namą su palėpe ir šlaitiniu stogu, palėpei apšiltinti prireiks vienos-dviejų savaičių. Žinoma, tai apytikris laikas, nes būtina atsižvelgti į keletą skirtingų aspektų.

Stogo plotas

Dažniausiai susiduriame su šlaitiniais stogais, kurių nuolydis 30–40 laipsnių, o konstrukcija – dvišlaitė. Tokį stogą ir turiu omenyje, kalbėdamas apie laiką, reikalingą jam apšiltinti. Mūsų pavyzdinio namo stogo plotas sudaro apie 200 m2. Jis apskaičiuojamas taip: namo plotas (šiuo atveju 150 m2) padauginamas iš 1,4. Rezultatas – stogo plotas (žinoma, apytikris). Kuo stogas nuožulnesnis, tuo didesnis jo plotas.

Langai ir stoglangiai

Tai, kiek laiko prireiks palėpei apšiltinti, taip pat priklauso nuo to, ar stogas yra be neįprastų konstrukcijų, be langų ir stoglangių. Kiekvienas iš šių elementų ilgina darbų trukmę. Visa tai įvertinama individualiai, pamačius, ką konkrečiu atveju reikia daryti.

Įrengimas

Vatos izoliacija montuojama po elektros instaliacijos darbų. Vata turi užpildyti tarpus tarp stogo santvarų (gegnių) vientisai, jos negalima pjauti tam, kad vėliau per tas ertmes būtų vedami elektros laidai.
Stogo ventiliacija taip pat turi būti įrengiama prieš pradedant izoliacijos darbus.

Kada įrengti šilumos izoliaciją?

  • Apšiltinimas mineraline vata, turi būti atliekamas, kai pastato korpusas yra uždaras.
  • Turi būti užbaigti vadinamieji šlapi darbai, tokie kaip grindų įrengimas ir sienų tinkavimas. Šie paviršiai jau turi būti sausi. Kiek laiko džiūsta grindys ir sienos? Tai lemia metų laikas, kuriuo atliekami darbai. Vasarą užtenka mažiau nei dviejų savaičių, rudenį ar žiemą, savaime suprantama, laiko reikia daugiau (net jei patalpos šildomos).
  • Vatą svarbu kloti tada, kai patalpose visą parą yra kambario temperatūra. Pastato viduje temperatūra dienos ir nakties metu neturi stipriai skirtis, nes vatai pradėjus funkcionuoti gali pradėti kauptis drėgmė.