Namo izoliacija ir ekonomiškas šildymas

Iš straipsnio sužinosite:

  • Kokią įtaką jūsų namo šildymo sistemai turi stogo ir sienų izoliacija?
  • Kokie techniniai reikalavimai taikomi nuo 2021 metų?
  • Kokią izoliacinę medžiagą verta rinktis norint sumažinti namų šildymo ar vėsinimo sąskaitas?

Ekonomiškas pastatas turi glaudžių sąsajų su ekologišku pastatu. Kad ir kokį šilumos šaltinį namuose naudotume – mažesnės energijos sąnaudos visada reiškia mažesnes išlaidas už namo šildymą ir mažesnę aplinkos taršą. Be to, jei namą statome ekonomiškai, gauname dvejopą naudą: sutaupome gana daug lėšų ir gyvename sveikesnėje aplinkoje.

Kaip su tuo susijusi namų izoliacija? Be jos net geriausia šildymo sistema nesuteiks gyventojams šiluminio komforto, t. y. šilumos žiemą ir vėsos karštą vasarą. Investicija į puikią šildymo sistemą – tarsi vėjais paleisti pinigai, jei pastatas nėra tinkamai apšiltintas.

Gera šilumos izoliacija – kas tai?

Kokia šilumos izoliacija yra tinkama? Tokia, kuri užtikrins šiluminį patalpų komfortą.

Renkantis šiltinimo sluoksnio storį, reikėtų atsižvelgti į šiuo metu galiojantį nutarimą dėl techninių reikalavimų, kuriuos turi atitikti nauji A++ pastatai. Pagal nutarimą, stogo šilumos perdavimo koeficientas maksimaliai gali siekti iki 0,10 W/(m2K). O išorinių sienų koeficientas turi neviršyti 0,11 W/(m2K).

Efektyvi pastatų izoliacija – tai esminis namų statybos elementas. Renkantis medžiagą šilumos izoliacijai, reikėtų prisiminti, kad būtina atsižvelgti ne tik į pirkimo ir įrengimo išlaidas, bet ir į medžiagos patvarumą bei kitus parametrus – tai labai svarbu, norint užtikrinti, kad namas kelis dešimtmečius išliktų ekonomiškas ir ekologiškas.

Vata – geras pasirinkimas

Naudojant mineralinę vatą „Knauf Insulation“ stogui, išorinėms sienoms ar palėpės perdangoms apšiltinti, galima sutaupyti iki 40 % namo šildymui skiriamų lėšų per metus. Vien dėl prastai apšiltinto stogo prarandama net 25 % šilumos!

Vata palėpėje

Jei statydami namą norite būti tikri, kad įrengę šilumos izoliaciją patirsite mažiau šildymo išlaidų, rekomenduojame šlaitinį stogą apšiltinti mineraline vata „Knauf Insulation Unifit 033“, kurios šilumos laidumo koeficientas λ = 0,033 W/mK. Tai reiškia, kad dedant du šios vatos sluoksnius, kurių bendras storis bus 40 cm, stogo šilumos perdavimo koeficientas maksimaliai sieks 0,10 W/(m2K). Be to, tokiame name bus jaučiamas ne tik šiluminis, bet ir akustinis komfortas, taip pat bus užtikrinta apsauga nuo gaisro (stiklo vata nedegi) ir atitinkamas patalpų mikroklimatas.

„Knauf Insulation“ mineralinė vata „Unifit“ – puiki medžiaga palėpei apšiltinti, nes labai gerai izoliuoja šilumą, yra patvari, elastinga, nesisluoksniuoja ir leidžia kruopščiai užpildyti visus tarpus tarp gegnių. Be to, pagal technologiją ECOSE® pagaminta vata lengviau apdorojama, mažiau dulka, joje nėra formaldehido ir fenolio priedų.

Apibendrinant galima teigti, kad taupyti įrengiant namo šiltinimą neverta, nes geros kokybės medžiaga ir tvirta šilumos izoliacija suteiks apčiuopiamos finansinės naudos, kurią jausime dar daug metų. Jei šilumos izoliacija įrengiama bent 50 metų laikotarpiui, o taip ir yra, kai naudojama „Knauf“ stiklo vata, – būtina visa tai įvertinti, skaičiuojant, kas labiau apsimoka.