Kaip apsaugoti palėpę nuo „išpučiamos“ šilumos efekto?

Jei pastatas tinkamai apšiltintas, patalpose visada išlieka optimali temperatūra, kad ir kokios aplinkos sąlygos būtų (temperatūra, stiprus vėjas, krituliai, oro drėgmė). Šiltas namas taip pat reiškia ir mažesnes sąskaitas už energiją, ir teigiamą poveikį aplinkai.

Vis dėlto, kaip įvykdyti tinkamos pastato šilumos izoliacijos sąlygas, jeigu nuolat kovojame su šilumos nuostoliais dėl vadinamojo „išpūtimo efekto“. Kaip galėtume paprasčiau iliustruoti šilumos dingimą iš termoizoliacijos? Palyginkime šilumos izoliaciją su storu vilnoniu megztiniu. Šiluma išlieka megztinio siūlų pluošte. Bet ar tas pats megztinis, net jei jis ir labai šiltas, užtikrins, tarkime, optimalią slidininko temperatūrą be papildomos apsaugos nuo vėjo? Tai tas pats efektas, kokį galime matyti nepakankamai sandariame name, kur šilumos izoliacijos efektyvumas sumažėja dėl judančio oro.

DĖMESIO – šoninės sienos! Labai dažna priežastis, kodėl palėpės būna šaltos, ta, kad izoliacinės medžiagos trūksta ant šoninių sienų, o tiksliau – atraminės sijos ir mūrtašio srityse. Paprastai tai sunkiai pasiekiamos vietos, tačiau gera jų izoliacija gali turėti esminės svarbos, kad palėpės temperatūra būtų komfortiška. Montuojant du mineralinės vatos „Knauf Insulation“ sluoksnius, būtina užpildyti ertmę tarp išorinės sienos plokštės paviršiaus ir sienos izoliacijos, kuri išsikiša už palėpės ribų. Kad izoliacijos nereikėtų sudurti, geriausia ją prijungti prie pirminės dengiančios plėvelės.

Kaip maksimaliai sumažinti „išpūtimo efektą“?

Kompleksinis palėpės šilumos, drėgmės ir sandarumo problemų sprendimas yra „Knauf Insulation“ pristatoma sistema „Homeseal“. Ji kartu su tinkamai įrengta mineralinės vatos „Knauf Insulation“ šilumos izoliacija maksimaliai sumažina šilto ir šalto oro nuostolius.
Jei pastato ventiliacija funkcionuoja gerai, o pats pastatas sandarus, palaikyti reikiamą temperatūrą jo viduje nesudėtinga. Mūsų laikais projektuojamiems energiją taupantiems, mažai energijos sunaudojantiems ar pasyviesiems namams naudojamos aukščiausios kokybės izoliacinės medžiagos. Jei norime kontroliuoti šilumos nuostolius, turime reguliuoti pastato atitvarų sandarumą, pasitelkdami patikrintus sisteminius „Homeseal LDS“ sprendimus. Jie taip pat puikiai tinka atliekant senų namų renovaciją, kuriuose nekontroliuojamai judantis oras yra visiškai įprastas reiškinys.

Membranų, juostų ir klijų sistema

Sistemą „Homeseal“ sudaro gerai garus praleidžiančios membranos (difuzinė plėvelė), garo izoliacija, naudojama tiek pastato viduje, tiek išorėje, membranas sujungiančios iš vienos ir iš abiejų pusių lipnios garo izoliacinės juostos bei hermetizuojantys klijai, skirti naudoti su visais sistemos elementais, kad būtų užtikrintas ilgalaikis, aukščiausios kokybės izoliacijos sprendimas. Sistemiškai naudojami „Homeseal“ elementai – efektyvaus būdo apšiltinti namą ir taupyti energiją pavyzdys, užtikrinantis optimalų komfortą.

Gerai garus praleidžianti (difuzinė plėvelė) stogo membrana: „Homeseal LDS 0.04“ atspari oro sąlygoms, taip pat naudojama ant išorinių medinių karkasinių konstrukcijų sienų. Montuojant dangą, jos sandarumas priklauso nuo membranų sujungimo su visais stogą sudarančiais elementais būdo. Tai taikoma vietoms, kuriose stogo dangą kerta tokie įrenginiai kaip: ventiliatoriai, ventiliacinės angos, antenos, jungtys su dūmtraukiais ir sienomis bei kt. Sienas ir kitus elementus dengiančios dangos jungčių vietos turi pašalinti susidarančią drėgmę į membranos išorę. Kuo tvirtesnė jungtis, tuo geriau danga apsaugo stogą.

Membranos ir garo izoliacinės plėvelės „Homeseal LDS“ reguliuoja vandens garų srautą, yra naudojamos pertvaros vidinėje pusėje, dažniausiai palėpėje. Jos vienodai gerai apsaugo tiek lubas, tiek sienas, atskiriančias skirtingo drėgmės lygio patalpas. Tačiau jei stogas yra sandarios konstrukcijos (su vientisa kieta danga ir garo nepraleidžiančiu sluoksniu), o palėpės apšiltintos mineraline vata, garo izoliacinės plėvelės, labai atsparios garų pralaidumui, įrengti nerekomenduojama. Tai neleidžia iš pertvaros pasišalinti drėgmei. Todėl, esant sandariai dangai, pats saugiausias sprendimas yra išmanioji garo izoliacija „LDS Flexplus“. Tai aktyvi garo izoliacija, turinti kintamą vandens garų pralaidumą. Jos Sd parametras keičiasi pagal aplinkos drėgmės lygį. Žiemą ji praleidžia mažiau vandens garų ir saugo šilumos izoliaciją „Knauf Insulation“ nuo įsiskverbiančios drėgmės. Garo izoliacinei membranai „LDS Flexplus“ būdingas didelis atsparumas garų pralaidumui, todėl ji gerai saugo palėpės konstrukciją nuo kondensato. Vasarą jos pralaidumas išauga, tad pertvara gali lengviau išdžiūti. Ypač naudinga statant sandarios konstrukcijos stogus (vientisa kieta danga + garo nepraleidžiantis sluoksnis).

Membranų, sudarančių sistemą „Homeseal“, komponentai garantuoja 50 metų išliekantį efektyvumą ir yra ilgalaikių tyrimų bei sukauptos patirties rezultatas. Izoliaciniai priedai sukurti taip, kad būtų suderinami su esamu inovatyvių „Knauf Insulation“ produktų asortimentu. Sistemos „Homeseal“ elementai kartu su kitais „Knauf Insulation“ gaminiais siūlo visiškai profesionalius ir veiksmingus sprendimus. Sprendimus žmonėms, kuriems reikia efektyvių ir patikimų rezultatų, profesionaliems rangovams bei projektuotojams.