Ekologinė mineralinės vatos gamyba

Iš straipsnio sužinosite:

  • Kaip gaminant mineralinę vatą naudojamos stiklo duženos
  • Kaip galima sumažinti plastikinių pakuočių kiekį
  • Perdirbimas – atliekų problemos sprendimas

Mineralinė vata – tai natūrali izoliacija, pagaminta daugiausia iš perdirbtų medžiagų. Tačiau tai dar ne viskas, nes „Knauf Insulation“ aplinka rūpinasi jau gamybos etape.

Mažiau plastiko!

Vienas iš „Knauf Insulation“ aplinkosaugos tikslų – sumažinti plastikinių pakuočių kiekį. Vis daugiau „Knauf Insulation“ gamyklose naudojamų pakuočių bus perdirbama. Taip pat stengiamės, kad vata būtų supakuota į kuo mažiau pakuočių. Taikant šiuolaikines mineralinės vatos suspaudimo technologijas, į vieną pakuotę galima sutalpinti daugiau vatos. Apskaičiuota, kad naudojant 30 % perdirbto plastiko, produktų anglies dioksido pėdsakas sumažėtų 1 %.
Sumažinus pakuočių kiekį, mažėja ir degalų sąnaudos, ir sunkvežimių kelyje skaičius.

Stiklo duženos vatos gamyboje

Naudojant perdirbtas medžiagas, sutaupomas didžiulis gamybos metu suvartojamos energijos kiekis, palyginti su pirminių žaliavų perdirbimu. Tai reiškia gerokai mažesnę CO2 emisiją į atmosferą ir mažesnį „Knauf Insulation“ produktų išmetamo anglies dioksido pėdsaką. Gaminant vatą, apie 80 % jos sudedamųjų medžiagų sudaro perdirbtos stiklo duženos. Kuo daugiau perdirbtų medžiagų naudojama, tuo didesnė gamybos metu suvartojamos energijos kiekio mažinimo nauda.

Stiklo vatos perdirbimas

Statybos pramonėje susidaro maždaug 35 % visų Europos atliekų. Taip pat statyboms sunaudojama daugiau nei 50 % visų išgautų medžiagų. Šiuo metu didžioji dalis šiltinimo atliekų (statybų ir griovimo) keliauja į sąvartynus, o jų kaina gali siekti iki kelių šimtų Eur už toną.
Kitas svarbus daugelio klientų rūpestis – ar ateityje apskritai bus galima vežti atliekas į sąvartynus? Reiškinio mastą nesunkiai galima iliustruoti pavyzdžiu: jei visos Europoje pagamintos izoliacijos atliekos būtų perdirbtos, žaliavos užtektų dvejoms „Knauf Insulation“ gamykloms visiems metams.
Štai dėl ko svarbu atrasti naujų būdų stiklo ir akmens vatai perdirbti. Dauguma stiklo vatos produktų yra perdirbami.