Ar mineralinė vata yra palanki sveikatai?

Iš straipsnio sužinosite:

  • Kokią vatą rinktis, norint pasirūpinti namo gyventojų sveikata?
  • Kokiais sertifikatais patvirtinama, kad izoliacinė medžiaga yra nekenksminga?
  • Kodėl technologija ECOSE® yra pati geriausia?

Viena iš mineralinės vatos rūšių yra stiklo vata, gaminama iš stiklo duženų ir kvarcinio smėlio. Jos sudėtyje nėra jokių kenksmingų medžiagų. Tad iš kur kyla abejonių dėl jos poveikio žmonių sveikatai?

Abejonės gali būti susijusios su rišamąja medžiaga (vadinamuoju rišikliu), kurios reikia, kad vata įgautų savo savybes. Įprastoje stiklo vatoje kaip rišiklis naudojami cheminiai komponentai, pavyzdžiui, fenolformaldehidinės dervos arba poliakrilatai. Žinoma, tai nereiškia, kad tokia mineralinė vata yra kenksminga, nes tam, kad būtų leidžiama ja prekiauti, ji turi atitikti reikalingus standartus (PN-EN 13162). Tačiau, norint pasistatyti ekologiškesnį ir sveikatai palankesnį namą, verta pasidomėti pagal technologiją ECOSE® gaminama mineraline vata.

Kodėl verta rinktis pagal technologiją ECOSE® gaminamą mineralinę vatą?

Taikant šią technologiją anksčiau minėti tradiciniai rišikliai buvo pakeisti natūraliomis žaliavomis. Tai reiškia, kad mineralinės vatos, pagamintos naudojant ECOSE® technologiją, sudėtyje nėra dirbtinių dažiklių, formaldehido, fenolio ir akrilo priedų.

Chemines medžiagas pakeitus natūraliomis žaliavomis, šilumos izoliacijos gamyba pagal technologiją ECOSE® palieka mažesnį ekologinį pėdsaką.

Kadangi naudojamas natūralus rišiklis labai stiprus, mineralinės vatos produktai yra labai patvarūs.

Pagal technologiją ECOSE® pagamintiems „Knauf Insulation“ produktams suteiktas „Eurofins Gold“ aukščiausio lygio patalpų oro kokybės sertifikatas, kuriuo patvirtinama, kad šie produktai oro patalpose neteršia ir prisideda prie aukštos jo kokybės. Tai sveiko mikroklimato namuose garantija.

Vata, pagaminta taikant technologiją „ECOSE®“, yra maloni liesti, su ja lengviau dirbti nei su medžiagomis, kurių pagrindas – cheminis rišiklis.

Ženklas DECLARE

DECLARE – dokumentas, kuris prisideda prie dar ekologiškesnės ir sveikesnės statybų aplinkos formavimo.

Ženklo DECLARE etiketėje nurodoma informacija apie produkto kilmę, gamybai naudotas medžiagas ir gyvavimo ciklą.

Norint gauti ženklą „Declare“, būtina išsami produkto sudėties analizė: tiriama, kiek joje yra cheminių medžiagų, įtrauktų į tarptautinio instituto „Living Future“ sudarytą Raudonąjį sąrašą.

Rezultatas? Iš stiklo mineralinės vatos pagaminti nelaminuoti „Knauf Insulation“ ritiniai ir plokštės įvertinti aukščiausios klasės ženklu „Red List Free“.

Svarbi informacija rangovui

Su „Knauf Insulation“ produktais dirbti patogiau ir saugiau. Pagal technologiją ECOSE® gaminama mineralinė vata:

  • kelia mažiau dulkių;
  • yra maloni liesti ir patogi dirbti, bet norint dirbti saugiai nereikėtų atsisakyti apsauginių drabužių, pirštinių ir akinių;
  • neturi formaldehido ar fenolių – susidaro mažai LOJ (lakiųjų organinių junginių);
  • išsiskiria patvarumu;
  • užtikrina siekiamą našumo lygį net po 50 eksploatacijos metų.

Palėpės šiltinimas mineraline vata „Knauf Insulation“, pagaminta pagal technologiją ECOSE®: didžiausia nauda

Komfortiškas gyvenimas tyloje

Mineralinė vata sugeria garso bangas ir izoliuoja triukšmą, sklindantį iš lauko bei gretimų patalpų. Pasiekiamas labai aukšto lygio akustinis komfortas.

Energiją taupantis namas

Vata „Knauf Insulation“ užtikrina komfortišką temperatūrą namo viduje tiek vasarą, tiek žiemą. Jai būdingos puikios šilumos izoliacijos savybės. Ši vata yra elastinga, nesisluoksniuoja ir gerai apšiltina visus tarpus tarp stogo gegnių, t. y. daro būtent tai, ko reikia viso namo efektyviam energijos vartojimui užtikrinti.

Sveikas patalpų mikroklimatas

Stogo apšiltinimo sluoksnis turi „kvėpuoti“ ir pasirūpinti tinkamu namo vėdinimu. Tokia yra mineralinė vata „Knauf Insulation“. Be to, ji nekenkia sveikatai, nes pagrindinės ją gaminant naudojamos žaliavos – natūralios.

Apsauga nuo gaisro

Mineralinė vata „Knauf Insulation“ yra nedegi. Ji atitinka aukščiausią reakcijos į ugnį klasę – A1. Tai reiškia, kad stogai gaisro metu iki 60 minučių išlieka visapusiškai ir iš tikrųjų atsparūs ugniai. Kitaip nei kai kurios kitos degios izoliacinės medžiagos, mineralinė vata neišskiria nuodingų dūmų, kurie kilus gaisrui dažnai yra labai pavojingi žmogui.