Ar mineralinė vata tinka senam renovuotam namui su palėpe?

Mineralinė vata yra labai elastinga ir puikiai prisitaiko prie stogo santvaros tarpų. Na, o palėpėms reikia patikimos izoliacijos, net jei jose ir nėra gyvenamųjų patalpų.

Mineralinės vatos plokštės skiriasi storiu ir šiluminiais parametrais, todėl jas nesunku parinkti taip, kad atitiktų konkrečius reikalavimus. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad geriausias sprendimas – kompleksinės izoliacinės sistemos, kurias sudaro ne tik izoliacinė medžiaga, bet ir membranos, garą izoliuojančios plėvelės, klijai, juostos ir kt. Naudojant šias sistemas, paprasčiau apšiltinti bet kokią palėpę, kad ir kokios formos ji būtų ar kokia danga būtų uždengtas stogas.

Stogo šilumos laidumo koeficientas

Palėpei apšiltinti parinkta mineralinė vata turi turėti geriausią (o tai reiškia – kaip įmanoma mažesnį)) šilumos laidumo koeficientą – lambdą (λ). Mano manymu, tinkama λ = 0,033, o būtent tokią turi vata „Unifit 33“.

Sluoksnis po sluoksnio

Prisiminkite, kad vata turi būti klojama keliais sluoksniais. Čia taupyti neverta, nes taip taupydami nieko nelaimėsite. Klojant tik vieną sluoksnį, didelė tikimybė, kad gali susiformuoti linijiniai šilumos tilteliai, t. y. vietos, pro kurias dingsta šiluma. Uždėtas antras sluoksnis tokiems tilteliams neleis atsirasti.

Žingsnis po žingsnio

Palėpės atnaujinimo eiga:

  • Viską išmatavus ir nusibraižius, montuojamas karkasas, prie kurio bus tvirtinama mineralinės vatos izoliacija.
  • Tada klojama pati mineralinė vata – pirmas sluoksnis tarp gegnių, antras – ant gegnių.
  • Ant vatos dengiama garą izoliuojanti plėvelė, kuri neleidžia sudrėkti izoliacijai.
  • Pabaigoje įrengiama vidinė apdaila gipskartonio plokštėmis.