6 idėjos, kaip įdomiai įrengti palėpę

Iš straipsnio sužinosite:

  • Kaip tinkamai išnaudoti erdvę po šlaitiniu stogu?
  • Kodėl verta įrengti skalbyklą palėpėje?
  • Kaip įsirengti namų kiną?

Palėpė… Tai vieta, turinti didelį potencialą, kuris ne visada išnaudojamas. Vis dėlto vertėtų pasirūpinti, kad ji netaptų chaotiška. Palėpė gali būti baigiama įrengti atliekant paskutinius statybos darbus arba net po metų jau gyvenant name. Būtų gaila neišnaudoti jos erdvių.

Ko tikrai negalima daryti, tai atidėti palėpės šiltinimo. Net jei palėpę įrengti planuojate vėliau, atminkite, kad namo šiltinimas atliks savo funkciją tik tada, kai bus užtikrinta gera palėpės šilumos ir garso izoliacija. Mineralinė vata – puikiai palėpės izoliacijai tinkanti medžiaga. Žiemą ji suteiks šilumos, vasarą – vėsos ir taip gerai sugers garsą, kad negirdėsite net barbenančio lietaus.

Tačiau norint įrengti palėpę būtina įvykdyti svarbią sąlygą – patalpos aukštis turi būti ne mažesnis kaip 2,5 m (aukščiausiame palėpės taške). Taip pat būtų gerai, kad šoninė siena siektų bent 80 cm. Esant tokiam aukščiui, bus lengviau funkcionaliai išnaudoti erdvę po stogo šlaitais.

Palėpėje galima įrengti praktiškai bet kokį kambarį, net vonią ar virtuvę. Vis dėlto čia dažniausiai įkurdinami vaikų kambariai ir miegamieji. Erdvę po šlaitiniu stogu galite išnaudoti ir kitaip – vaikų žaidimų kambariui, drabužinei, skalbyklai, studijai ar net sporto salei…
Pasinaudokite šiomis įkvepiančiomis idėjomis!

Drabužinė po stogu

Trūksta vietos drabužiams, batams ir kitiems daiktams? Išnaudokite palėpę – tai gera vieta drabužinei! Lentynos, stelažai, pakabos ar kabyklos padės palaikyti tvarką. Paprasčiausiai užsisakykite tokias įmontuojamas spintas, kurias būtų galima įrengti po stogo šlaitais, net ir su stumdomosiomis durimis. Kaip rodo praktika, drabužinė palėpėje suteikia daugiau laisvės nei spinta miegamajame ar prieškambaryje. Be to, būdama „periferijoje“ ji ne visada privalo būti nepriekaištingai tvarkinga.

Skalbykla namuose

Skalbykla palėpėje – labai praktiškas sprendimas. Atskiras kambarys, kuriame stovi skalbyklė arba skalbyklė su džiovykle, spintelės skalbimo priemonėms laikyti, skalbinių dėžės – tai ne tik patogumas, bet ir galimybė įdomiau bei funkcionaliau įsirengti vonios kambarį.

Čia taip pat galite laikyti lyginimo lentą ir lygintuvą, kad visada turėtumėte juos po ranka.
Reikėtų iš anksto pasirūpinti geru vėdinimu, todėl būtų puiku skalbykloje turėti langą.

Tapybos studija

Jei ketinate įrengti palėpę, o namie yra menininkų mėgėjų, galbūt verta joje įsirengti privačią tapybos studiją. Svarbu, kad numatytoje vietoje būtų langas, nes be dienos šviesos ir vėdinimo galimybės neįmanoma kurti su malonumu.

Triukšmingi žaidimai

Ar norėtumėte pasikviesti draugus pažaisti biliardo, stalo teniso, oro ritulį, o gal stalo futbolą? Įsirenkite žaidimų kambarį palėpėje! Čia ne tik patogiai jausitės, bet ir netrukdysite namiškiams, kai garsiai džiūgausite ar švęsite laimėjimą. Tokiose vietose ypač svarbi izoliacijos kokybė. Mineraline vata apšiltinta palėpė labai gerai izoliuos garsą.

Privati sporto salė

Jums labiau patinka sportuoti vieniems, nei eiti į sporto klubo salę? Tam yra puikus sprendimas – sporto salė nuosavoje palėpėje. Sienos turi būti nudažytos tokia spalva, kuri suteiktų energijos ir leistų susikaupti. Ir dėmesio – treniruoklių, ant kurių stovima, bėgama ar šokinėjama, negalima statyti arti stogo šlaitų. Įsitikinkite, kad sportuodami neatsitrenksite į lubas – šiuo atveju sau geriau nekelti pernelyg aukštų tikslų.

Namų kinas

Palėpėje veikia mažas kino teatras… Ši vizija gali virsti tikrove. Užtenka projektoriaus ar didelio ekrano ir, žinoma, didelės minkštos sofos su pagalvėlėmis.

Be to, supa jauki atmosfera, yra pakankamai šviesu ir tylu… Namuose geriausia!

Anna Kazusek

Teksti autor

Anna Kazusek
Jau daugiau nei 20 metų Anna užsiima prekių ženklų kūrimu ir komunikacija, tiesioginiu bendravimu su žmonėmis. Nuo 2007 m. bendradarbiauja su „Knauf“ įmonių grupe.