DUK, arba dažniausiai užduodami klausimai

Čia rasite atsakymus į dažniausiai apie mūsų produktus ir sprendimus užduodamus klausimus. Atsako „Knauf Insulation“ ekspertai.

 

Kokio tipo mineralinę vatą pasirinkti: Plokštėmis, rulonais, ar plokštėmis susuktomis į rulonus?

 


Plokštėmis supakuota
“KNAUF Insulation” mineralinė vata – tai natūralios mineralinės vatos „ pagamintos taikant „Ecose® Technologiją plokštės. Patogiausia montuoti kai pločiai konstrukcijoje yra standartiniai.


Plokštėmis į rulonus supakuota
“KNAUF Insulation” mineralinė vata UNIFIT – tai profesionalūs, specialiai šlaitiniams stogams bei karkasinėm sienom skirti, pagaminti taikant „Ecose® Technologiją vatos dembliai, turintys kas 10 centimetrų punktyrinę liniją patogesniam pjaustymui. Ši vata naudojama kai atstumai konstrukcijoje yra labai skirtingi, tokiu atvejiu iš vatos ilgio atpjaunamas reikiamų matmenų vatos gabalas.


Į rulonus supakuota
“KNAUF Insulation” mineralinė vata NATUROLL – tai bendram naudojimui skirti, pagaminti taikant „Ecose® Technologiją vatos dembliai, kuriuos galima naudoti kaip universalią izoliaciją – perdangų, šlaitinių stogų, vidinių bei išorinių sienų ir lengvų rėminių konstrukcijų izoliavimui.

Ar mineralinė vata yra aštri ir badosi?

Tai sovietmečiu atsiradęs ir nuo tų laikų likęs mitas, kai stiklo vata buvo gaminama ne itin kokybiška. Šiuolaikinė mineralinė stiklo vata išdegama 1450 °C temperatūroje, joje praktiškai nelieka neišdegto stiklo plaušelių.

Pagal Ecose technologiją pagaminta vata nealergizuoja – joje vietoje formaldehido dervų naudojamas ekologiškas organinis rišiklis nekenkia nei žmogui, nei aplinkai.

Ar mineralinė vata gali sukristi ir sudrėkti?

Vata sukrenta dėl neteisingo sumontavimo. Montuojant mineralinę vatą į karkasą būtiną ją sumontuoti su įvarža t.y. vatos turi būti daugiau nei atstumas karkase:

Kai mineralinės vatos šilumos laidumo koeficientas λ=0,035 ÷ 0,042 W/mK– vatos daugiau 2-3 % (1 cm)
Kai mineralinės vatos šilumos laidumo koeficientas λ=0,031 ÷ 0,033 W/mK– vatos daugiau 2-3 % (5 mm)

Ar mineralinė vata yra kenksminga?

Mineralinė vata pagaminta pagal Ecose technologiją atitinka aukščiausius darnios plėtros standartus: 90 proc. jos žaliavos sudaro antrinio perdirbimo stiklas, rišiklis – iš greitai atsinaujinančių žaliavų. Vata sertifikuota Eurofins Gold (prisideda prie geresnės oro kokybės patalpų viduje), Blue Angel (Vokietijos ekologijos ženklas) ir kitais ekologiją bei darnią plėtrą liudijančiais sertifikatais.

Kas yra ECOSE® technologija?

https://youtu.be/KYiMR94T8D4

ECOSE® Technologija tai novatoriška, be formaldehidų rišiklių technologija, pagrįsta greitai atsinaujinančiomis medžiagomis. Ši technologija prisideda prie energijos taupymo ir padeda gerinti aplinkos ir tvarios plėtros statybos pramonėje būklę.

ECOSE® technologijos buvo sukurtos izoliacinės stiklo ir akmens vatos pluoštui surišti, tačiau ji taip pat gali būti naudojama ir kituose produktuose, kuriuose atsisakoma formaldehido.

Ar natūrali mineralinė vata su ECOSE technologija yra brangi?

Gaminant mineralinę vatą su ECOSE® technologija produktų kainos yra konkurencingos palyginus su tradicine mineraline vata.

Ar buvo daryti testai su Knauf Insulation ECOSE®Technology?

ECOSE® Technologija – tai penkerių metų intensyvaus mokslinių tyrimų ir plėtros rezultatas. Per šį laikotarpį su produktais buvo atlikti visapusiški ir griežtus reikalavimus atitinkantys bandymai, kurie atitinkama kokybę ir poveikį aplinkai. Tyrimai parodė kad produktai, naudojant ECOSE® technologiją pasižymi net geresniais parametrais nei kai buvo gaminama tradicinės gamybos Knauf Insulation mineralinės vatos gaminiai.

Visi gaminiai atitinka nustatytus standartus, papildomai yra sveikatos ir saugos standartus atitinkantis kokybės sertifikatas.

T

 

 

Kaip turi būti išdėstyti stogo šiltinimo sluoksniai, esant vientisai dangai (OSB plokštės, lentos)?